Aktualności

Szanowni Beneficjenci,

oddajemy w Państwa ręce materiały, przygotowane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Komisję Europejską, które pomogą uniknąć błędów popełnianych podczas udzielania zamówień publicznych w trybach pozaustawowych w ramach projektów realizowanych z POPC 2014-2020.

Dokumenty te stanowią pomocne narzędzie dla osób odpowiedzialnych za udzielanie zamówień publicznych współfinansowanych ze środków UE w zakresie przygotowania i przeprowadzenia właściwej procedury.

Mamy nadzieję, że treść poniższych dokumentów pozwoli rozwiać Państwa wątpliwości i usprawni dotychczasową pracę.

pdf

pdf

pdf

docx

pdf

docx

Wydział Zamówień Publicznych

Przypominamy, że razem z Ministerstwem Cyfryzacji zgłosiliśmy projekt budowy szybkiego internetu w Polsce finansowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa pod nazwą „Rural Communities into Gigabit Society”  do udziału w corocznym, ogólnoświatowym konkursie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU). Stawką są prestiżowe nagrody World Information Summit on the Information Society (WSIS).

Na tym etapie konkursu najważniejsze są Wasze głosy, które możecie oddawać tylko do 10 lutego 2019 r.

logo na strone

Projekt Centrum Projektów Polska Cyfrowa oraz Ministerstwa Cyfryzacji „Rural Communities into Gigabit Society (Ze społeczności wiejskiej w gigabitowe społeczeństwo)”  znajdziesz w kategorii „Category 2 — AL C2. Information and communication infrastructure (Infrastruktura informacyjno-komunikacyjna)”.

 Dlaczego nasz projekt jest wyjątkowy?

To przedsięwzięcie na niespotykaną dotąd skalę obejmującą swoim zasięgiem obszar całego kraju. W ramach 160 projektów dofinansowanych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa powstaje dziś infrastruktura telekomunikacyjna o wartości ponad 6,6 mld PLN. Zapewniamy szybki internet dla prawie 2 mln gospodarstw domowych i ponad 11 tys. szkół. Na tych inwestycjach skorzystają przede wszystkim tereny, które były pod tym względem szczególnie zaniedbane – około 70% gospodarstw domowych objętych projektami znajduje się w miejscowościach poniżej 5 tys. mieszkańców, w których operatorom nie opłacało się budować sieci z dostępem do szybkiego Internetu. To jedna z największych tego typu inwestycji w całej Europie!

Zobacz jak oddać swój głos i jakie inne polskie projekty zostały zgłoszone do tej prestiżowej nagrody: Instrukcja głosowania

Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jako Instytucja Pośrednicząca dla Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, zakończyła ocenę wniosków o dofinansowanie złożonych w ramach I rundy konkursu nr POPC.02.02.00-IP.01-00-007/18 ogłoszonego dla Działania 2.2 „Cyfryzacja procesów back-office w administracji rządowej” w ramach II osi priorytetowej.

Projekty wybrane do dofinansowania:

  • Ministerstwo Finansów „System Informacji Celno-Skarbowej EUREKA”,
  • Główny Urząd Statystyczny „Wdrożenie Kompleksowego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji – KSZBI dla statystyki publicznej”.

Łączna wartość przyznanego dofinansowania wyniosła: 28 770 656,25

Lista projektów wybranych do dofinansowania

Lista członków Komisji Oceny Projektów

 Centrum Projektów Polska Cyfrowa jako Instytucja Organizująca Konkurs informuje o aktualizacji dokumentacji konkursowej V konkursie w działaniu 3.1 POPC.

Zmiany dotyczą Regulaminu konkursu oraz wzoru umowy o dofinansowanie i mają charakter doprecyzowujący zapisy ww. dokumentów.

 Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce Dokumenty do pobrania.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jako Instytucja Pośrednicząca dla Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa informuje, że w ramach naboru o numerze POPC.02.03.02-IP.01-00-003/18 ogłoszonego dla Poddziałania 2.3.2 Cyfrowe udostępnienie zasobów kultury podpisano umowy o dofinansowanie:

POPC.02.03.02-00-0010/18-00 z Beneficjentem – Telewizja Polska S.A. Kwota dofinansowania projektu wynosi: 42 247 363,7 PLN;

POPC.02.03.02-00-0015/18-00 z Beneficjentem – Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Kwota dofinansowania projektu wynosi: 14 073 418,90 PLN;

POPC.02.03.02-00-0016/18-00 z Beneficjentem – Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Kwota dofinansowania projektu wynosi: 8 404 487,90 PLN;

POPC.02.03.02-00-0017/18-00 z Beneficjentem – Narodowy Instytut Dziedzictwa. Kwota dofinansowania projektu wynosi: 31 536 547,82 PLN;

Harmonogram naborów wniosków w Programie Polska Cyfrowa

 

Katarzyna Blachowicz

 

Minister cyfryzacji Marek Zagórski powołał na stanowisko Zastępcy Dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) Panią Katarzynę Blachowicz, która od sierpnia 2018 r. pełniła w CPPC funkcję Dyrektora Departamentu Prawnego.

Pani Katarzyna Blachowicz jest radcą prawnym oraz doświadczonym menadżerem z praktyką w administracji publicznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Ministerstwie Rozwoju. Przed rozpoczęciem pracy w CPPC zajmowała stanowisko młodszego partnera w jednej z największych polskich kancelarii oraz była opiekunem praktyki prawa pracy i praktyki ochrony danych osobowych. Laureatka nagrody  "Rising Stars. Prawnicy - liderzy jutra" w 2015 roku.

Jako Zastępca Dyrektora CPPC Pani Katarzyna Blachowicz objęła nadzór nad Biurem Administracyjnym, Biurem IT, Departamentem Systemowym oraz Departamentem Prawnym.

Luty już za chwilę, a wraz z nim nadchodzą drugie w tym roku warsztaty kodowania! 22 lutego o 17.00 ponownie spotkamy się z Wami i spędzimy wspólnie czas bawiąc się i programując. Będzie dużo łamigłówek, robotów i innych atrakcji dla Waszych pociech! Miejsce warsztatów to nasza siedziba na Spokojnej 13a.

Chcąc zgłosić uczestnictwo dziecka w zajęciach, prosimy wysłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tytułem "warsztaty kodowania 22.02" wiadomość zawierającą informację o imieniu, wieku oraz ewentualnych alergiach pokarmowych dziecka (przewidujemy drobny poczęstunek w trakcie zajęć).

Serdecznie zapraszamy!

Jednocześnie informujemy, że Administratorem przesłanych danych osobowych jest minister właściwy do spraw rozwoju regionalnego mający siedzibę przy ul. Wspólnej 2/4, 00-926 Warszawa. Wysłanie zgłoszenia rozumiane jest jako wyraźne działanie pozwalające na przetwarzanie danych osobowych z zgodnie z art. 4, pkt. 11 RODO. Dane osobowe są przetwarzane w celu rejestracji i obsługi warsztatów kodowania. Podanie danych jest dobrowolne. Dane będą przetwarzane aż do momentu cofnięcia zgody, której może Pani/Pan dokonać w każdym czasie oraz zgodnie z wymaganiami prawnymi.

Przekazane dane nie podlegają automatycznemu profilowaniu oraz nie są przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub przeniesienia danych.

Szczegółowe informacje dot. ochrony danych dostępne są w Polityce prywatności CPPC.

Razem z Ministerstwem Cyfryzacji zgłosiliśmy projekt budowy szybkiego internetu w Polsce finansowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa pod nazwą „Rural Communities into Gigabit Society”  do udziału w corocznym, ogólnoświatowym konkursie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU). Stawką są prestiżowe nagrody World Information Summit on the Information Society (WSIS).”

Na tym etapie konkursu najważniejsze są Wasze głosy, które możecie oddawać do 10 lutego 2019 r.

grafika do komunikatu

Projekt Centrum Projektów Polska Cyfrowa oraz Ministerstwa Cyfryzacji „Rural Communities into Gigabit Society (Ze społeczności wiejskiej w gigabitowe społeczeństwo)”  znajdziesz w kategorii „Category 2 — AL C2. Information and communication infrastructure (Infrastruktura informacyjno-komunikacyjna)”.

Zagłosuj i zaproś do tego znajomych!

Dlaczego nasz projekt jest wyjątkowy?

To przedsięwzięcie na niespotykaną dotąd skalę obejmującą swoim zasięgiem obszar całego kraju. W ramach 160 projektów dofinansowanych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa powstaje dziś infrastruktura telekomunikacyjna o wartości ponad 6,6 mld PLN. Zapewniamy szybki internet dla prawie 2 mln gospodarstw domowych i ponad 11 tys. szkół. Na tych inwestycjach skorzystają przede wszystkim tereny, które były pod tym względem szczególnie zaniedbane – około 70% gospodarstw domowych objętych projektami znajduje się w miejscowościach poniżej 5 tys. mieszkańców, w których operatorom nie opłacało się budować sieci z dostępem do szybkiego Internetu. To jedna z największych tego typu inwestycji w całej Europie!

Zobacz jak oddać swój głos i jakie inne polskie projekty zostały zgłoszone do tej prestiżowej nagrody: Instrukcja głosowania

 

European Broadband Awards to coroczna nagroda, którą przyznaje Komisja Europejska za wyjątkowe przedsięwzięcia w dziedzinie dostępu do szerokopasmowego Internetu.  Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono kilkadziesiąt projektów z całej Europy ubiegając się o nagrody w pięciu kategoriach.

Projekt Centrum Projektów Polska Cyfrowa znalazł się wśród trójki finalistów w kategorii „Spójność terytorialna na obszarach wiejskich i oddalonych” (ang.  Territorial cohesion in rural and remote areas”). 

To wyjątkowe przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Zastosowana w ramach projektu dźwignia inwestycyjna spowodowała, że ponad 2 mld PLN środków pochodzących z sektora prywatnego uzupełni jako wkład własny prawie 4 mld PLN pomocy publicznej. To największa w historii inwestycja z funduszy unijnych dot. infrastruktury telekomunikacyjnej. W ramach projektu realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa zasięgiem sieci zostanie objętych około 11 tys. placówek oświatowych. Dodatkowo podłączenie do sieci szerokopasmowej o przepustowości co najmniej 100 Mb/s uzyska prawie 2 mln gospodarstw domowych. Większość tych gospodarstw domowych znajduje się małych miastach – poniżej 5000 mieszkańców. Jury konkursu doceniło wpływ tej inwestycji na zrównoważony rozwój terytorialny.

Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni przez komisarza ds. Gospodarki cyfrowej i społeczeństwa. Laureatów poznamy 19  listopada br. Już teraz Centrum Projektów Polska Cyfrowa ma zapewnione miejsce na podium.

Więcej informacji na temat I osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa: tutaj

Więcej informacji na temat konkursu i innych finałowych projektów: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/news/introducing-finalists-european-broadband-awards-2018

Zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów do 15 stref warsztatowych, gdzie będzie można aktywnie spędzić czas bawiąc się i ucząc jednocześnie. Na uczestników czekają gotowe do działania roboty: przesympatyczne niebieskie kulki Dash i Dot, chętny do zaprogramowania Photon, Lofi z zestawem logicznych wyzwań, a także małe Ozoboty, które pobudzą nas do manualnych działań. Miłośnicy „planszówek” rozwiną umiejętności programistyczne w niecodzienny sposób, a na wszystkich czekać będzie niezliczona liczba zagadek, łamigłówek oraz aplikacje mobilne do nauki kodowania. Dodatkowo rozgrzejemy się muzycznie przy Makey Makey i tańcząc robotyczne tańce.

Za udział w tych aktywnościach uczestnicy Święta Programowania otrzymają pamiątkowy dyplom i upominki.

Nie zabraknie również sportowych emocji! O godz. 10:00 roboty sterowane przez dzieci wezmą udział w wielkim wyścigu o tytuł „Robota – Mistrza Polski w biegu z przeszkodami”.

Przez cały czas będą działały też dwa stoiska eksperckie dla rodziców, gdzie będzie można zasięgnąć porad, jak wspierać swoje dziecko w świecie cyfrowym.

Zapraszamy od godz. 10.00 do 16.00. Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać do 1,5 godz.

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania potrwa od 6 do 21 października. To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Przyjdź i przekonaj się, że Ty też możesz programować!

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa. 
Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.

Przyjdź i zachwyć się programowaniem!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kiedy: sobota 6 października 2018 r.,

Gdzie: Warszawa, wieżowiec Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8, godz: 10.00-16.00

Uczestnicy:

  • rodzice i opiekunowie z dziećmi w wieku 5-15 lat (uwaga! przewidzieliśmy także atrakcje dla młodszych dzieci  )
  • uczniowie i nauczyciele

Już 28 września o godz. 17:00 zapraszamy do siedziby CPPC ul. Spokojna 13 a na kolejną dawkę edukacji przez zabawę!

Nie zabraknie wyśmienitej zabawy, nauki i łamigłówek.

Przez 1,5 h dzieciaki pod okiem trenerów będą poznawać świat kodowania. W tym czasie rodziców zapraszamy na specjalne warsztaty dot. nauki programowania w domu oraz bezpieczeństwa dzieci w sieci, które poprowadzą nasi eksperci.

Wyślij maila na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem warsztaty kodowania 28.09.2018r. W treści zgłoszenia prosimy podać: imię i wiek dziecka oraz informację czy jesteście Państwo zainteresowani udziałem w warsztatach dla rodziców.

Jednocześnie informujemy, że Administratorem przesłanych danych osobowych jest minister właściwy do spraw rozwoju regionalnego mający siedzibę przy ul. Wspólnej 2/4, 00-926 Warszawa.Wysłanie zgłoszenia rozumiane jest jako wyraźne działanie pozwalające na przetwarzanie danych osobowych z zgodnie z art. 4, pkt. 11 RODO.Dane osobowe są przetwarzane w celu rejestracji i obsługi warsztatów kodowania. Podanie danych są dobrowolne. Dane będą przetwarzane aż do momentu cofnięcia zgody, którą można Pani/Pan dokonać w każdym czasie oraz zgodnie z wymaganiami prawnymi.

Przekazane dane nie podlegają automatycznemu profilowaniu oraz nie są przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy.

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub przeniesienia danych.

Szczegółowe informacje dot. ochrony danych dostępne są w Polityce prywatności CPPC.

Zgłoszenia przyjmujemy do 27.09.2018 r. Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA! Pierwszeństwo mają dzieci, które nie uczestniczyły jeszcze w warsztatach kodowania

Do zobaczenia!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Dzięki nim możemy udoskonalać naszą stronę. Możesz zaakceptować pliki cookies. Masz również możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.