Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Standardy kontroli obowiązujące w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa, określone zgodnie z art. 599 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.

pdf

Listy sprawdzające stosowane w kontroli ex-post zamówień udzielanych w projektach realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

pdf

pdf

pdf

 

W ramach podsumowania dzisiejszych Warsztatów dla Działania 1.1 POPC poprosiliśmy naszych Beneficjentów o odniesienie się do poruszanych podczas spotkania zagadnień i przesłania do nas proponowanych rozwiązań do 19 lutego. Otrzymane koncepcje podsumujemy podczas kolejnej konferencji, którą przewidujemy na 10 marca tego roku. Mamy nadzieję, że gościem kolejnych warsztatów również będzie jeden z naszych beneficjentów, który zechce podzielić się z nami swoimi doświadczeniami dotyczącymi współpracy operatorskiej.

pdf

pdf

pdf

pdf

 

W niektórych miejscowościach w Polsce mieszkańcy nadal nie mają dostępu do szybkiego internetu. Dlaczego?

  popc 2 305x458

 

OFERTY HURTOWE BENEFICJENTÓW DZIAŁANIA 1.1 POPC

Centrum Projektów Polska Cyfrowa w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez rynek telekomunikacyjny udostępnia listę ofert hurtowych przekazanych przez Beneficjentów działania 1.1 POPC.

xlsx

xlsx

 


MATERIAŁY Z WARSZTATÓW DLA BENEFICJENTÓW DZIAŁANIA 1.1 POPC ORAZ OPERATORÓW KORZYSTAJĄCYCH

28 kwietnia 2021 r. w ramach cyklu warsztatów dla beneficjentów działania 1.1 POPC oraz operatorów korzystających z sieci POPC, odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami rynku telekomunikacyjnego. Głównym tematem warsztatów była problematyka przyłączy telekomunikacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z trzeciego spotkania.

pdf

pdf

pdf

24 marca 2021 odbyły się kolejne warsztaty dla beneficjentów działania 1.1 POPC oraz operatorów korzystających z Sieci POPC. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z drugiego spotkania.

pdf

pdf

27.01.2021 odbyły się warsztaty dla Działania 1.1 POPC „Współpraca z potencjalnymi operatorami korzystającymi w zakresie dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej w sieci POPC”. Kolejna edycja warsztatów planowana jest na 10 marca, podczas której będzie kontynuowana dyskusja. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z pierwszego spotkania.

pdf

pdf

pdf

pdf

 


PUNKTY ADRESOWE REALIZOWANE W RAMACH DZIAŁANIA 1.1 POPC

W odpowiedzi na zapotrzebowanie płynące z rynku telekomunikacyjnego Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) udostępniło dane dotyczące punktów adresowych (PA) wybranych przez beneficjentów działania 1.1 POPC, które w ramach realizowanych przez nich projektów zostaną objęte zasięgiem sieci szerokopasmowej NGA. Udostępnione PA są zgodne z tymi które prezentowane są przez Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej (CAPAP).

Udostępnione PA posiadają dwa statusy:

„W realizacji” – jest to PA, który został zadeklarowany przez beneficjenta do realizacji w projekcie i na chwilę obecną jest w procesie inwestycyjnym co oznacza że może być zarówno w trakcie opracowywania koncepcji technicznej, jak i w fazie projektowej lub w trakcie budowy. Zgodnie z zapisami umowy o dofinasowanie beneficjent może na etapie realizacji projektu wymienić cześć zadeklarowanych wcześniej PA na inne wskazane przez CPPC w konkursie. Może to oznaczać, że niektóre PA z tym statusem ostatecznie nie zostaną objęte zasięgiem w ramach projektu.

„Wykonane” – oznacza PA który został już objęty zasięgiem sieci zgodnie z wymaganiami technicznymi.

CPPC zastrzega, że dane publikowane są w oparciu o raporty składane przez beneficjentów działania 1.1 POPC. Dane są do pobrania w formacie csv i aktualizowane co 6 miesięcy.

pdf

Infrastruktura realizowana jest w oparciu o „Wymagania dla podłączenia gospodarstw domowych do drugiego i trzeciego konkursu w ramach działania 1.1 POPC”. Dokument ten określa specyfikację techniczną oraz zobowiązania w zakresie zapewnienia dostępu hurtowego do sieci szerokopasmowej wybudowanej z wykorzystaniem środków publicznych. Wymagania stanowią integralną część umowy o dofinansowanie zawartej pomiędzy Centrum Projektów Polska Cyfrowa a beneficjentami wyłonionymi w konkursie.

pdf

Konferencja Advanced Threat Summit to jedna z największych i najważniejszych konferencji Cybersecurity w Polsce. W tym roku odbywa się w dniach 19 i 20 listopada na platformie online. Konferencja co roku gromadzi liczne grono menedżerów ds. bezpieczeństwa IT z największych firm i instytucji w Polsce. Tematem przewodnim będzie cyberbezpieczeństwo w sieci.

Pandemia diametralnie zmieniła świat, również na obszarze cyberprzestrzeni. Zachowanie bezpieczeństwa w sieci stało się teraz nie tylko priorytetem, ale i wyzwaniem. Dlatego  jednym z tematów poruszanych na konferencji będzie cyberprzestępczość, ataki hakerów oraz phising, czyli forma wyłudzenia danych, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia danych.

Tak jak podczas ubiegłorocznej edycji, tak i w tym roku głos zabierze Cyber Women Community, czyli społeczność kobiet wspierająca merytorycznie konferencję. Ekspertki cyberbezpieczeństwa będą m. in. Zachęcać kobiety do rozpoczęcia kariery w cybersecurity.

- Cyberbezpieczeństwo to fascynująca dziedzina.  Łączy w sobie nauki ścisłe, które są mi szczególnie bliskie z racji mojego wykształcenia, ale również umiejętności miękkie. Jest w niej miejsce dla specjalistów z różnych obszarów: dla inżynierów, analityków, a także osób specjalizujących się w zarządzaniu projektami, aspektami prawnymi, regulacyjnymi, a także komunikacją. Jednocześnie jest to bardzo dynamiczna branża napędzana postępem technologicznym oraz determinacją atakujących i obrońców. Wreszcie jest to praca z misją, która jest dla mnie szczególnie ważna. (…) Serdecznie zapraszam wszystkie panie, zainteresowane branżą cyberbezpieczeństwa do dolączenia do Cyber Women Community i udziału w naszych spotkaniach. – powiedziała Aneta Legenza, Dyrektor Transformacji Bezpieczeństwa w Chartered Bank oraz jedna z liderek i założycielek Women Network.

Konferencja AT Summit to spotkanie poruszające tematy wyzwań i potrzeb ludzi zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Nad wysokim poziomem merytorycznym programu konferencji czuwa Rada Programowa złożona z doświadczonych praktyków.

Więcej informacji pod linkiem:

https://www.atsummit.pl/  

 

ATSUMMIT

 

Podsumowanie CodeWeek 2020

Jednym z zagadnień #CodeWeek jest cyfryzacja wśród osób starszych. Założenie tych działań to przede wszystkim aktywizacja Seniorów w zakresie korzystania z komputera i Internetu oraz wspieranie ich w poznawaniu nowych technologii.

W ramach tej inicjatywy stworzyliśmy Poradnik Seniora, zawierający najważniejsze wskazówki tłumaczące m.in.:

 • Do czego służą skróty klawiszowe
 • Jak skopiować zdjęcia z pendrive’a na komputer
 • Co zrobić, by zachować bezpieczeństwo w sieci
 • Sposób utworzenia bezpiecznego hasła
 • Jak założyć konto w e-PUAP

Poradnik stanowi mini-zestawienie kilku najważniejszych umiejętności, przydatnych dla Seniorów podczas korzystania z komputera oraz Internetu. Ma on również zachęcać do korzystania z e-usług, dzięki którym wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu.

Kliknij w grafikę i pobierz plik.

cppc okladka 1364x2046 v01

Szanowni dziennikarze,

Zakładkę biuro prasowe stworzyliśmy specjalnie dla was, aby za jej pośrednictwem przekazywać najważniejsze informacje dotyczące działalności CPPC. Zachęcamy do kontaktu z nami oraz korzystania z udostępnionych materiałów.

Kontakt dla mediów:
Martyna Schläpfer
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 532 748 564

 


 

cppc miniatura 270x150 v01 3 cppc miniatura 270x150 v01 1 1 cppc miniatura 270x150 v01 2

 

 

 

 


                                       KALENDARZ WYDARZEŃ                                                                                     CPPC NA YOUTUBE                                                                                                           GALERIE

cppc miniatura 600x400 v01 3 cppc miniatura 600x400 v01 3 cppc miniatura 600x400 v01 3

 


 

 

popc_2_270X150

WARSZTATY DLA DZIAŁANIA 1.1 POPC „WSPÓŁPRACA Z POTENCJALNYMI OPERATORAMI KORZYSTAJĄCYMI W ZAKRESIE DOSTĘPU DO INFRASTRUKTURY TELEKOMUNIKACYJNEJ W SIECI POPC”

W ramach podsumowania dzisiejszych Warsztatów dla Działania 1.1 POPC poprosiliśmy naszych Beneficjentów o odniesienie się do poruszanych podczas spotkania zagadnień i przesłania do nas proponowanych rozwiązań do 19 lutego. Otrzymane koncepcje podsumujemy podczas kolejnej konferencji, którą przewidujemy na 10 marca tego roku. CZYTAJ WIĘCEJ...

 

popc_2_270X150

PORADNIK - CZY MOGĘ ZOSTAĆ PODŁĄCZONY DO SIECI ?

W niektórych miejscowościach w Polsce mieszkańcy nadal nie mają dostępu do szybkiego internetu. Dlaczego? CZYTAJ WIĘCEJ...

 

cppc codeweekall 270x150 v01

PODSUMOWANIE CodeWeek 2020

Jednym z zagadnień #CodeWeek jest cyfryzacja wśród osób starszych. Założenie tych działań to przede wszystkim aktywizacja Seniorów w zakresie korzystania z komputera i Internetu oraz wspieranie ich w poznawaniu nowych technologii. CZYTAJ WIĘCEJ...

 

cppc sm1015 270x150 v01

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA NA RZECZ AKTYWACJI CYFROWEJ PRACOWNIKÓW GOK-ÓW

Każdy NGO, który wygrał w danym NUTS zorganizuje szkolenia pracownikom gminnych samorządowych instytucji kultury. Zakupi także sprzęt niezbędny do realizacji szkoleń. Komputery, tablety, drukarki 3D, które po zakończeniu warsztatów, zostaną w GOK na stałe. CZYTAJ WIĘCEJ...

 

cppc codeweekall 270x150 v01

CPPC PODCZAS CODEWEEK 2020

W dniach 10-25 października odbywa się #CodeWeek. W ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania przygotowaliśmy serię konkursów dla dzieci i młodzieży oraz porad dla seniorów . Każdego dnia o stałych porach będziemy publikować naprzemiennie zagadki i rozwiązania dla każdej z trzech grup wiekowych. CZYTAJ WIĘCEJ...

 

Kontrole beneficjentów środków unijnych, którzy cyfryzują Polskę

KONTROLE BENEFICJENTÓW ŚRODKÓW UNIJNYCH, KTÓRZY CYFRYZUJĄ POLSKĘ

CPPC udostępniło właśnie raport Kontrola w miejscu realizacji projektu lub w siedzibie Beneficjenta w okresie 01.01.2016-30.06.2020.

Rok 2019 był półmetkiem Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, natomiast realizacja projektów będzie trwać jeszcze do grudnia 2023 r. Przygotowany przez CPPC raport ma za zadanie przybliżyć podmiotom realizującym projekty w ramach POPC obszary obarczone szczególnym ryzykiem niekwalifikowania wydatków ze względu na nieprzestrzeganie zasad ustanowionych przez Instytucję Zarządzającą PO PC oraz CPPC.
CZYTAJ WIĘCEJ...

 

Konkurs „Zdalna Szkoła+”, czyli wsparcie wielodzietnych rodzin, rozpoczął się 15 maja. Przeznaczamy 180 mln zł na sprzęt komputerowy dla najbardziej potrzebujących dzieci.

#ZDALNASZKOLA+. KOLEJNE 180 MLN PLN NA SPRZĘT KOMPUTEROWY DLA UCZNIÓW

To już drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski stanu zagrożenia epidemicznego, konkurs organizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym JST mogą uzyskać 100% dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo. CZYTAJ WIĘCEJ...

 

186 mln zł na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów w ramach programu „Zdalna Szkoła”.

UWAGA! 186 MLN ZŁ NA WALKĘ Z WYKLUCZENIEM CYFROWYM UCZNIÓW

CPPC przeznacza zaoszczędzone 186 mln na walkę z wykluczeniem cyfrowym uczniów.

Od 1 kwietnia 2020 roku każda gmina może wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.
CZYTAJ WIĘCEJ...

 

Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania dotyczące programu „Zdalna Szkoła” i przygotowaliśmy odpowiedzi w jednym, kompletnym zestawieniu.

PYTANIA I ODPOWIEDZI. 186 MLN NA SPRZĘT DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

1 kwietnia rusza program "zdalna szkoła". W ramach projektu jednostki samorządu terytorialnego będą mogły ubiegać się o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego (laptopy, tablety) niezbędnych do wsparcia procesu zdalnego kształcenia. CZYTAJ WIĘCEJ...

 

Mapa Polski, na której na zielono zaznaczono regiony, które obejmie podłączenie do szerokopasmowego internetu. Podłączymy około 150 tysięcy gospodarstw domowych.

BLISKO 363 MLN ZŁ NA WYELIMINOWANIE KOLEJNYCH BIAŁYCH PLAM

Dzięki zakończonemu 30 kwietnia IV konkursowi w ramach I osi na tzw. „dogęszczenie obszarów” minimalnie 149 940 gospodarstw domowych z obszarów wykluczonych cyfrowo zostanie podłączonych do szerokopasmowego internetu. CZYTAJ WIĘCEJ...

 

Wraz z naszymi beneficjentami i innymi instytucjami zapraszamy na cykl szkoleń na kanapie, które dotyczą nowych technologii i szeroko pojętej cyfryzacji.

#SZKOLENIENAKANAPIE. NOWE TECHNOLOGIE W DOMOWYM ZACISZU

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego i sugestią pozostania w domach organizujemy akcję #szkolenianakanapie. We współpracy z beneficjentami POPC i innymi instytucjami w naszych social mediach będziemy udostępniać szkolenia dotyczące nowych technologii i szeroko pojętej cyfryzacji. CZYTAJ WIĘCEJ...

 

Geolokalizacja, czyli sprawdź, gdzie zainwestowaliśmy w rozwój sieci szerokopasmowej. Interaktywna mapa obejmuje ponad 2 miliony gospodarstw domowych.

PODŁĄCZAMY POLSKĘ. SPRAWDŹ, GDZIE JESTEŚMY!


Geolokalizacja pozwala sprawdzić, gdzie zainwestowaliśmy w rozwój sieci szerokopasmowej. To interaktywna mapa obejmująca miejsca, które już zostały podpięte do sieci oraz te, które niebawem się tego doczekają. Początkowo mapa miała uwzględniać 700 tys. gospodarstw domowych, jednak zasięg został rozszerzony i geolokalizacja obejmuje ponad 2 mln gospodarstw. CZYTAJ WIĘCEJ...

 

Publiczny internet dla każdego to projekt, dzięki któremu każda gmina w Polsce może zafundować swoim mieszkańcom hot spoty z dostępem do darmowego internetu.

DARMOWY INTERNET W KAŻDEJ GMINIE

Publiczny internet dla każdegoto konkurs, dzięki któremu mieszkańcy polskich gmin uzyskają dostęp do bezpłatnego i powszechnego internetu w przestrzeni publicznej. Place zabaw, skwery, parki, dworce czy urzędy, które do tej pory funkcjonowały w trybie offline, wreszcie wzbogacą się o hotspoty dostępne dla wszystkich. CZYTAJ WIĘCEJ...

 

Wystarczy pomysł, aby wykorzystać otwarte dane i stworzyć własną aplikację. Zachęcamy do składania wniosków w projekcie „Tworzenie usług i aplikacji wykorzystujących e-usługi publiczne i informacje sektora publicznego”.

TWÓRZ APLIKACJE Z OTWARTYMI DANYMI!

Stwórz własną aplikację, wykorzystując otwarte dane. Zapraszamy jednostki naukowe, organizacje pozarządowe i przedsiębiorstwa do składania wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu „Tworzenie usług i aplikacji wykorzystujących e-usługi publiczne i informacje sektora publicznego”. CZYTAJ WIĘCEJ...

 

Centrum Mistrzostwa Informatycznego jest szansą dla uzdolnionej informatycznie młodzieży. Świat komputerów jest barwny i porywający – potrzeba tylko odpowiednich przewodników.

CMI, CZYLI SZANSA DLA UZDOLNIONEJ MŁODZIEŻY

Celem projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej (osób prowadzących zajęcia pozalekcyjne, które rozwijają zainteresowania informatyczne, a także aktywizują uzdolnioną młodzież, pobudzają kreatywność oraz promują współpracę zespołową w ramach kół informatycznych). CZYTAJ WIĘCEJ...

 

Projekt „Lekcja:Enter” jest skierowany do szkół – to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Dotychczas udało się wesprzeć dzieci z ponad 100 szkół.

CYFROWA EDUKACJA DLA SZKÓŁ

Lekcja:enter to jak dotąd największy projekt edukacji cyfrowej dla szkół w Polsce. Przez cztery lata udzielimy wsparcia około 100 placówkom. Pomożemy w przeprowadzeniu bezpłatnych szkoleń dla nauczycieli (wykorzystanie nowych technologii, e-zasoby, aktywizujące metody nauczania). CZYTAJ WIĘCEJ...

 

Małe i duże, na nogach, kołach i gąsiennicach. Zapraszamy drużyny uczniów ze szkół podstawowych do udziału w konkursie, w którym najważniejsza jest fantazja. Czekamy na propozycje, jak ma wyglądać szkolny robot.

#SZKOLNYROBOT, CZYLI KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym #SzkolnyRobot. W wydarzeniu mogą wystartować zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych klas I-III (drużyny od 15 do 30 dzieci). CZYTAJ WIĘCEJ...

 

PÓŁMETEK PROGRAMU OPERACYJNEGO POLSKA CYFROWA

PÓŁMETEK PROGRAMU OPERACYJNEGO POLSKA CYFROWA

Podsumowanie pierwszej połowy okresu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 – zapraszamy do zapoznania się z dokumentem.

 

Muzealne zbiory bez wychodzenia z domu, na ekranie komputera? Owszem! CPPC zaprasza na cykl wycieczek po zdigitalizowanych zbiorach swoich beneficjentów.

#ZWIEDZAJZDOMU, CZYLI "WYCIECZKI" BEZ WYCHODZENIA NA ZEWNĄTRZ

Sytuacja, w której wszyscy się znajdujemy, z pewnością jest wyjątkowa. Wszystkich, którym doskwiera nuda, zapraszamy na seanse filmowe oraz muzealne wystawy na strony naszych beneficjentów. Dzięki projektom POPC i funduszom europejskim digitalizują oni bogate zasoby, które udostępniają dla Was w sieci. Proponujemy kilka "wycieczek" bez wychodzenia z domu.CZYTAJ WIĘCEJ...

 

 • “CPPC objęło patronat nad 14. Miedzynarodową konferencją Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecine”

http://pressmania.pl/14-miedzynarodowa-konferencja-bezpieczenstwo-dzieci-i-mlodziezy-w-internecie/


 • „CPPC wypłaciło juz ponad 99% środków z dotacji” Autor: Nowagazeta.pl

https://nowagazeta.pl/artykul/cppc-wyplacilo-juz/1016995


 • "MC: 400 mln zł na sprzęt dla szkół do zdalnej nauki” Autor: Bankier.pl

https://www.bankier.pl/wiadomosc/MC-400-mln-zl-na-sprzet-dla-szkol-do-zdalnej-nauki-7905731.html


 • "CPPC: Blisko 150 tys. gospodarstw domowych zostanie podłączonych do internetu”. Autor: Money.pl

https://www.money.pl/gielda/cppc-blisko-150-tys-gospodarstw-domowych-zostanie-podlaczonych-do-internetu-6507568267999361a.html


 • "CPPC Uruchomiło projekt #zdalnaszkoła w 100% zdalnie” Autor: Fintek.pl

https://fintek.pl/cppc-uruchomilo-projekt-zdalnaszkola-w-100-zdalnie-wywiad/


 • "Niemal 90 proc. samorządów wnioskuje o dofinansowanie” Autor: FilaryBizneu.pl

https://filarybiznesu.pl/zdalna-szkola-niemal-90-proc-samorzadow-wnioskuje-o-dofinansowanie/a3511


 • "Nauczanie zdalne. 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli” Autor:Infor.pl

https://samorzad.infor.pl/wiadomosci/3635081,Nauczanie-zdalne-180-milionow-zlotych-na-laptopy-dla-uczniow-i-nauczycieli.html


 • "180 mln zł na zakup laptopów do zdalnej nauki" Autor: PulsBizneu.pl

https://www.pb.pl/180-mln-zl-na-zakup-laptopow-do-zdalnej-nauki-986640


 • "Mniej pieniędzy na cyfryzację” Autor: Puls Biznesu

https://www.pb.pl/mniej-pieniedzy-na-cyfryzacje-985458


 • "Polska sieć światłowodowa w ponad 2 mln gospodarstw domowych. Sprawdź na mapie zasięgów” Autor: Telepolis

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/polska-siec-swiatlowodowa-w-ponad-2-mln-gospodarstw-domowych-sprawdz-na-mapie-zasieg


 • "Jest sprawa: cyfrowe wykluczenie wśród seniorów” Autor: rdc.pl

https://www.rdc.pl/podcast/jest-sprawa-cyfrowe-wykluczenie-wsrod-seniorow


 • "Stwórz własną aplikację na bazie otwartych danych” Autor: Fintek.pl

https://fintek.pl/stworz-wlasna-aplikacje-bazie-otwartych-danych/


 • "Wifi w każdej gminie? 120 mln zł a hotspoty” Autor: Forsal.pl

https://forsal.pl/artykuly/1426004,internet-dla-kazdego-hotspoty-cyfryzacja.html


 • "Ćwierć miliarda na e-administrację" Autor: PulsBiznesu.pl

https://www.pb.pl/cwierc-miliarda-na-e-administracje-978131


 • "CPPC ma nowego dyrektora" Autor: PulsBiznesu.pl

https://www.pb.pl/jest-nowy-dyrektor-cppc-935166


 • "CPPC daje 35 mln zł na e-krew" Autor: PulsBiznesu

https://www.pb.pl/cppc-daje-35-mln-zl-na-e-krew-929714


 • "Dotacje dla biznesu z programu "Polska cyfrowa" Autor: PulsBiznesu.pl

https://www.pb.pl/dotacje-dla-biznesu-z-programu-polska-cyfrowa-847724 


 

Każdy NGO, który wygrał w danym NUTS zorganizuje szkolenia pracownikom gminnych samorządowych instytucji kultury. Zakupi także sprzęt niezbędny do realizacji szkoleń. Komputery, tablety, drukarki 3D, które po zakończeniu warsztatów, zostaną w GOK na stałe.

Szkolenia mają na celu podniesienie kompetencji pracowników GOK w takim stopniu, aby to oni mogli samodzielnie lub w asyście trenera przeprowadzić szkolenia dla dzieci i młodzieży. 

Zakres tematyczny szkoleń jest szeroki i bardzo zróżnicowany. 

· Dziennikarstwo online – przygotowanie uczestników zajęć do profesjonalnej realizacji zadań twórców zasobów informacyjnych publikowanych w Internecie (serwisy, multimedia, telewizja). 
· Edukacja online – zaawansowane korzystanie z platform edukacyjnych, cyfrowych zasobów edukacyjnych. 
· Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych – przygotowanie uczestników zajęć do profesjonalnych prac w zakresie grafiki reklamowej, grafiki użytkowej i projektów graficznych publikacji. 
· Korzystanie z cyfrowych na zaawansowanym poziomie – administracja, zdrowie, bankowość, kultura. 
·  Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych. 
· Kompetencje medialne – m. in. krytyczna analiza treści w Internecie, kształtowanie swojego wizerunku w Internecie, korzystanie z mediów społecznościowych. 
·  Programowanie w różnych językach - uwzględniając różne poziomy zaawansowania. 
·  Zaprezentowanie możliwości, jakie niosą wirtualna (VR) i rozszerzona rzeczywistość (AR) w życiu i pracy. 
·  Sztuczna inteligencja i big data – wprowadzenie dla dzieci i młodzieży. 
·  Bezpieczne zachowanie w sieci - w życiu prywatnym, społecznym oraz w edukacji. 
·  Dostępność zasobów cyfrowych online. Problematyka dostępności serwisów, portali, publikacji. 

Pod adresem 
https://www.cppc.gov.pl/po-polska-cyfrowa/po-pc-iii-os/dzialanie-3-2/nabor-wnioskow-popc-3-2-piaty-konkurs/wyniki  znajdują się wyniki oceny merytorycznej i listy wybranych NGO w poszczególnych obszarach. 

Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej pracowników GOK ów

%MCEPASTEBIN%

Podkategorie

Programy realizowane przez CPPC

 • Program Operacyjny Polska Cyfrowa –  będzie wspierał obszar technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), w szczególności przedsięwzięcia polegające na tworzeniu sieci szerokopasmowych oraz rozwój e-usług publicznych na poziomie centralnym. Planowane są również działania dotyczące e-integracji osób wykluczonych cyfrowo oraz upowszechnianie TIK.
 • Szwajcarsko-Polski Program Współpracy na lata 2007-2017 – w zakresie Priorytetu nr 1 „Bezpieczeństwo, stabilność, wsparcie reform”, Priorytetu nr 2 „Infrastruktura i środowisko”, Priorytetu nr 5.2 „Alokacje specjalne – projekty zaproponowane przez stronę szwajcarską” oraz Funduszu na Przygotowanie Projektów (Instytucja Pośrednicząca)
 • Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka – w zakresie VII osi priorytetowej „Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji” oraz VIII osi priorytetowej „Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki” – Działanie 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu” i Działanie 8.4 „Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie ‘ostatniej mili’ ” (Instytucja Pośrednicząca II stopnia/Instytucja Wdrażająca)

Programy realizowane w przeszłości przez WWPE:

 • Program Operacyjny Kapitał Ludzki – Poddziałanie 1.3.1 „Projekty na rzecz społeczności romskiej” (Instytucja Pośrednicząca II stopnia/Instytucja Wdrażająca)
 • Program Phare – komponenty CBC 1994-2003, JHA 1997-2003 oraz ESC 2001-2003
 • Fundusz Schengen 2004-2006
 • Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców 2004 oraz 2005-2007
 • Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweski Mechanizm Finansowy 2004 – 2009 – w zakresie Priorytetu 2.7 „Wdrażanie przepisów z Schengen, wsparcie Narodowych Planów Działania z Schengen oraz wzmacnianie sądownictwa” oraz w zakresie Priorytetu 2.9 „Polityka regionalna i działania transgraniczne”
 • Program Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG IIIA/TACIS CBC 2004-2006 (Wspólny Sekretariat Techniczny)
 • INTERREG IIIA Polska – Republika Słowacka 2004 – 2006 (Wspólny Sekretariat Techniczny)
 • System Informacyjny Schengen SIS/System Informacji Wizowej VIS
 • Kontrola I stopnia – Inicjatywa Wspólnotowa INTERREG III na lata 2004-2006 w tym INTERREG IIIC, INTERREG IIIB BSR, INTERREG IIIB CADSES, ESPON, INTERACT.
 • Program Operacyjny „Infrastruktura i Środowisko” – w zakresie XI priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” (Instytucja Pośrednicząca II stopnia/Instytucja Wdrażająca)
 • Program Ogólny „Solidarność oraz zarządzania przepływami migracyjnymi” na lata 2007-2013 w tym: Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców, Fundusz Granic Zewnętrznych, Europejski Fundusz Powrotów Imigrantów, Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich (Instytucja Delegowana)
 • Kontrola I stopnia programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej w tym: Programu INTERREG IVC, Programu Regionu Morza Bałtyckiego, Programu dla Europy Środkowej, Programu ESPON 2013 oraz URBACT II (kontroler I stopnia).
Logo Unia Europejska

Projekt strony internetowej sfinansowany ze środków UE z Programu Polska Cyfrowa 2014-2020 (projekt POPC.04.02.00-00-0009/18)

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Dzięki nim możemy udoskonalać naszą stronę. Możesz zaakceptować pliki cookies. Masz również możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.