Zapraszamy na Godzinę Kodowania do Centrum Projektów Polska Cyfrowa

30-11-2017, 12:15:08,

Centrum Projektów Polska Cyfrowa zaprasza do udziału w warsztatach,  które razem z naszymi partnerami organizujemy w ramach Godziny Kodowania.

Godzina Kodowania (The Hour of Code) jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów osób z ponad 180 krajów. Organizowana jest w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. W tym roku ten tydzień przypada na okres od 4 do 10 grudnia.

Każdy powinien mieć możliwość nauki informatyki. Pomaga ona rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności. Aby wziąć udział w Godzinie Kodowania można wykorzystać platformę Hour of Code (https://hourofcode.com/pl) wystarczy tylko dostęp do internetu. Każdy może skorzystać z przygotowanych zagadek, łamigłówek, programów… Nie trzeba mieć żadnej specjalistycznej – informatycznej – wiedzy.

Polską stronę Godziny Kodowania – http://godzinakodowania.pl – zawdzięczamy prof. M. Sysło – polskiemu ambasadorowi i wielkiemu propagatorowi nauki programowania w ramach Godziny Kodowania i nie tylko.

W ramach Godziny Kodowania organizujemy w siedzibie CPPC warsztaty:

  1. 6 grudnia godz. 17.00 Międzypokoleniowy warsztat dla dziadków i wnucząt.

Dziadek uczy wnuczka, a wnuczek dziadka? Tak, to możliwe. Nasze warsztaty to około 90 minut pożytecznej zabawy, okazja do spędzenia czasu razem i wzajemnej wymiany wiedzy.

  1. 7 grudnia godz. 17.00 Spotkanie dla studentów i programistów dot. możliwości jakie daje projekt e-Pionier.

Sprawdź jak możesz dołączyć do projektu ePionier! Celem tej inicjatywy jest pobudzanie potencjału uzdolnionych programistów dla zwiększenia zastosowania rozwiązań cyfrowych w administracji i gospodarce.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy przesyłać na adres apoplawska@cppc.gov.pl.