Zapraszamy na Wielkie Święto Programowania w centrum Warszawy! Oxford Tower, ul. Tytusa Chałubińskiego 8, sobota, 6.10.2018 r. #CodeWeek

01-10-2018, 12:53:04,

Zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów do 15 stref warsztatowych, gdzie będzie można aktywnie spędzić czas bawiąc się i ucząc jednocześnie. Na uczestników czekają gotowe do działania roboty: przesympatyczne niebieskie kulki Dash i Dot, chętny do zaprogramowania Photon, Lofi z zestawem logicznych wyzwań, a także małe Ozoboty, które pobudzą nas do manualnych działań. Miłośnicy „planszówek” rozwiną umiejętności programistyczne w niecodzienny sposób, a na wszystkich czekać będzie niezliczona liczba zagadek, łamigłówek oraz aplikacje mobilne do nauki kodowania. Dodatkowo rozgrzejemy się muzycznie przy Makey Makey i tańcząc robotyczne tańce.

Za udział w tych aktywnościach uczestnicy Święta Programowania otrzymają pamiątkowy dyplom i upominki.

Nie zabraknie również sportowych emocji! O godz. 10:00 roboty sterowane przez dzieci wezmą udział w wielkim wyścigu o tytuł „Robota – Mistrza Polski w biegu z przeszkodami”.

Przez cały czas będą działały też dwa stoiska eksperckie dla rodziców, gdzie będzie można zasięgnąć porad, jak wspierać swoje dziecko w świecie cyfrowym.

 

Zapraszamy od godz. 10.00 do 16.00. Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać do 1,5 godz.

 

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania potrwa od 6 do 21 października. To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

 

Przyjdź i przekonaj się, że Ty też możesz programować!

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.

Przyjdź i zachwyć się programowaniem!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Kiedy: sobota 6 października 2018 r.,

Gdzie: Warszawa, wieżowiec Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8, godz: 10.00-16.00

Uczestnicy:

  • rodzice i opiekunowie z dziećmi w wieku 5-15 lat (uwaga! przewidzieliśmy także atrakcje dla młodszych dzieci  )
  • uczniowie i nauczyciele